In dit eerste deel kijken we naar de fietshelm. Naast talloze fietstochten, cursussen en andere activiteiten, was er ook op veel verschillende manieren aandacht voor de fietshelm tijdens de 10-daagse.
.png)
Op veel locaties was de Helmenkar aanwezig. Hier kan iedereen laagdrempelig en vrijblijvend een fietshelm proberen, zoals hier op de VVN Fiets en Beleefdag in Breda.
.png)
Ook op het startmoment in Gouda was de helmenkar aanwezig.
(1).png)
Het fietsvitaalteam was op veel plekken in Friesland aanwezig, hier ook in Lemmer, waar verschillende helmen geprobeerd konden worden.
(1).png)
Naast het proberen van fietshelmen, was bij veel activiteiten ook aandacht voor het gesprek over fietsveiligheid en de rol die een helm hierin heeft. Zo ook tijdens de “Doortrappen gezond en gezellig”-activiteit in Laren (NH).
(1).png)
Tijdens het fietsfestival in Oosterhout werd zelfs een fietshelm verloot aan een gelukkige winnaar.
(1).png)
Uiteindelijk is het een mooi doel als iedereen met een fietshelm veilig wegrijdt, zoals deze bezoekers aan de VVN Fiets en Beleefdag in Breda.